Drukuj

4 lata owocnej pracy za nimi

Teatr: Iza Kuniewicz
Teatr Fanum
Teatr Fanum
30 marca 2012 roku siedlecki Teatr FANUM obchodził czterolecie swojego istnienia. Grupa powstała w 2008 r. na bazie siedleckiej obsady spektaklu "Blackout". Założyli ją uczniowie siedleckich szkół, którzy chcą poprzez teatr pomagać młodym ludziom na drodze do życia bez uzależnień.

Uroczystość odbyła się w Publicznym Gimnazjum Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Siedlcach. Obecny był Impresariat Programu PaT z insp. Grzegorzem Jachem na czele oraz p. Elżbietą Golińską, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji mł.insp. Rafał Batkowski, Miejski Komendant Policji w Siedlcach podinsp.dr. Marek Fałdowski wraz ze swym zastępcą nadkom. Januszem Celińskim i Oficerem Prasowym Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach nadkom. Jerzym Długoszem.

Władze Miasta Siedlce reprezentowała Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce Pani Anna Sochacka. Obecny był również szczerze oddany dobru młodzieży dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 3 P
Teatr Fanum
Teatr Fanum
an Dariusz Kupiński, który na ten ważny dla nas dzień i noc oddał w ręce młodzieży klucze do szkoły. Bardzo licznie przybyły grupy społeczności PaT z Wyszkowa i Długosiodła oraz Ostrowi Mazowieckiej wraz z koordynatorami PaT Zenonem Krawczykiem (Wyszków) i Ewą Syrek (Ostrów Mazowiecka) i towarzyszącymi im opiekunami młodzieży.

Jubileusz odbył się pod hasłem "4 spektakle na 4 lata". Zgromadzeni goście obejrzeli premierę spektaklu "The Body Shop" według scenariusza Aliny Dolzhikovej w reżyserii Huberta Prekurata. Spektakl przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych opowiadający historię młodej dziewczyny, która nabierając się na ofertę zostania modelką trafia do Włoch do agencji towarzyskiej, gdzie zostaje zmuszona do nierządu.

Kolejnym punktem programu była nowa dla Teatru FANUM forma działalności artystycznej-słuchowisko radiowe pt. "Skrzydła". Autorem scenariusza jest Arhtur Kopit. Opowiada ono h
Teatr Fanum
Teatr Fanum
istorię kobiety po wylewie krwi do mózgu, a niegdyś była kaskaderką wychodzącą na skrzydła samolotów. Zmaga się obecnie z trudnościami ponownego dostosowania się do społeczeństwa, jest rozbita pomiędzy swoim wewnętrznym światem, a próbami komunikacji, która jest utrudniona przez szkody wyrządzone przez chorobę.

Następnie publiczność miała okazję spektakl pt. "Pif! Paf! Jesteś trup!" wg scenariusza Williama Mastrosimone`a i tłumaczeniu Zbigniew Hołdysa. Porusza on szereg istotnych wątków-dostępności broni, akceptacji w środowisku, akceptacji samego siebie oraz ukazuje skutki niewłaściwego wychowania dziecka.

Obchody nie obyły się bez pewnym zmian w programie, z powodu kontuzji jednego z aktorów nie mogła odbyć się premiera spektaklu teatru ruchu pt. "Genesis". Na uroczystości prezentowany był również film edukacyjno-profilaktyczny pt. "Więzienie stracony czas" nakręcony wspólnie z Mazowiecką Komendą Wojewódzką Policji w R
Teatr Fanum
Teatr Fanum
adomiu i Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Warszawie.

Foto: Bartłomiej Cieśluk


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.060 sekund