Drukuj

Malarskie oko Zofii Iwańczuk

Wystawy: Weronika Patoleta, Olga Bajszczak
Malarstwo Zofii Iwańczuk
Malarstwo Zofii Iwańczuk
W Małej Galerii Sztuki MOK, w budynku "Podlasie" po raz piąty odbyła się wystawa z cyklu "Moimi oczami". W dniu 26 kwietnia zostały zaprezentowane prace Zofii Iwańczuk. Artystka od sześciu lat uczy się sztuki malarskiej pod okiem dr Tomasza Nowaka w ramach warsztatów sztuki i malarstwa na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Tematyka praz była różnorodna - od kopii obrazów sławnych malarzy, poprzez kwiaty bieszczadzkie lasy jesienią, polską ziemię (szczególnie okolice Szczawnicy) po taniec. Ciekawostką może być to, że pani Zofia przyznała się, że czerpała inspirację z takich programów telewizyjnych jak You Can Dance czy Taniec z Gwiazdami. Prace były wykonane farbami akrylowymi i olejnymi oraz pastelami na płótnie. Największym zainteresowaniem cieszyła się reprodukcja "Zwiastowania" Botticellego, która robiła naprawdę duże wrażenie. Oglądający wystawę zdecydowanie najdłużej przystawali właśnie przed tym obrazem.

Warto zaznaczyć, ż
Malarstwo Zofii Iwańczuk
Malarstwo Zofii Iwańczuk
e była to pierwsza wystawa malarska pani Zofii Iwańczuk. Artystka powiedziała, że malarstwo jest dla niej odskocznią od codzienności i ucieczką w świat kolorów oraz, że jest to jej forma samorealizacji.

Autorka wystawy starała się zobrazować świat i rzeczy dokładnie takimi jakie je zobaczyła: "Można powiedzieć, że namalowałam je swoimi oczami" - powiedziała w krótkiej, wstępnej przemowie.

Jeśli ktoś nie zdążył lub nie miał możliwości przyjść na otwarcie to wystawę można obejrzeć jeszcze w terminie od 27 kwietnia do 18 maja, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-18.00.


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.018 sekund