Drukuj

Różnorodność spojrzeń

Wystawy: MG
Siedlce oczami
Siedlce oczami
Codziennie jesteśmy w tych miejscach i - jako tutejsi - na niektóre patrzymy już obojętnym okiem. A jak są widziane siedleckie obiekty oczami artystów spoza Siedlec?

Tego można się dowiedzieć odwiedzając wystawę poplenerową "Siedlce oczami..." w budynku "Podlasie" Miejskiego Ośrodka Kultury. Prace są pokłosiem pleneru malarskiego, jaki odbył się na przełomie maja i czerwca br. Jest to zatem spojrzenie na miasto dziś - w niemal dosłownym znaczeniu tego słowa. Zainteresowanie artystów wzbudziły zabytki, zakamuflowane i wzbudzające ciekawość zaułki, ale też kompozycje pokazujące piękno miasta. Pojawili się też w Reymontówce w Chlewiskach, Pałacu w Korczewie oraz w Drohiczynie. Do uczestnictwa w plenerze zostali zaproszeni artyści z Białorusi, czyli: Andrej Duchownikow, Segiej Sotnikov, Elene Ivaszenko, Michaił Konkov, Aleksiej Sporski, Vaclav Sporski, a także z Rumunii Mihaj Chiselita. Nie zabrakło też reprezentacji z Polski, a były to A
Siedlce oczami
Siedlce oczami
nna Supryn-Bąk, Aleksandra Trocewicz oraz Lena Skarus.

Wystawa jest prezentacją różnego poziomu posługiwania się pędzlem, ale przede wszystkim ukazuje wiele sposobów postrzegania. Całość pokazuje też szeroki wachlarz technik. Szczególnie przyciągają wzrok prace Vaclava Sporskiego, które kryją w sobie tajemnicę i swego rodzaju niedopowiedzenie, dlatego polecam dłużej się przy nich zatrzymać. Nie brakuje też obrazów, które pokazują Siedlce takimi, jakimi widzimy je na co dzień.
Za całą inicjatywę odpowiedzialni są: Stowarzyszenie Promocji Mistrzów MASTERS PROMOTION, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, I Liceum im.B. Prusa w Siedlcach oraz Urząd Miasta Siedlce. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Siedlce.


Wystawa jest czynna do 17 czerwca 2012 w Małej Galerii Sztuki "Podlasie" (ul. Sienkiewicza 63).


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.139 sekund