Drukuj

Na ratunek

Koncerty: Iza Wojtowicz
Grupa Piosenki Poetyckiej
Grupa Piosenki Poetyckiej
Przekornie, bo w przeddzień "Meczu o wszystko", siedlecka Grupa Piosenki Poetyckiej pod opieką Macieja Turkowskiego postanowiła swoim nowym repertuarem na chwilę stłumić zroszone procentowym trunkiem emocje. Wypełniła piątkowy wieczór czymś zupełnie odmiennym od chwilowego podbramkowego uniesienia.

Koncert rozpoczęła adeptka - Małgorzata Dłużniewska. Przez cały czas trwania koncertu towarzyszyła wdrożonym już wokalistom/kom i instrumentalistom, w których skład weszli: Natalia Sisik, Dominika Ratyńska, Jolanta Stolarczyk, Paweł Odoszewski, Łukasz Potera, Robert Protasewicz, Łukasz Juszczuk, Mariusz Piętka oraz niezmiennie Maciej Turkowski.

Udowodnili, że poezja wciąż ma nam wiele do powiedzenia. Okraszając ją pięknym wokalem i różnorodnym dźwiękiem przenieśli widza w inny wymiar rzeczywistości. Mowa tu nie o tym o sto mil odległym, utopijnym, ale o tym będącym w nas, a który dzisiejszy świat coraz umiejętniej próbuje w nas stłumić. Pełnym codziennych lęków, pragnień i tęsknot, który każdego dnia opakowujemy dla ludzi w tekturowe pudełko i zaklejamy barwnym, ozdobnym papierem.

Poprzez różnorodny dobór piosenek i klimat muzyczny starali się trafić ze swoim przesłaniem do każdego. Poruszali poprzez utwory melancholijne, ale i pełne ambiwalentnych emocji. Dotykały tematów uniwersalnych, zbliżając do siebie zupełnie obce osoby. Przywoływały w odbiorcy wspomnienia - oczyszczały z tych negatywnych i powodowały uśmiech w stronę pozytywnych. Rodziły nadzieję - "jednostajną, nieodświętną i niewiosenną" - niezależnie od tego czy z Polakami w dalszych rozgrywkach, czy z "Polacy, nic się nie stało" na ustach.

Koncert odbył się 15 czerwca 2012.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.014 sekund