Drukuj

Festiwal rozpoczęty

Teatr: Iza Wojtowicz
Siedlecka scena już wkrótce zostanie zalana falą prywatnych produkcji teatralnych. Taneczne show w reżyserii Pawła Michno pt. "Lady Fosse 2", z udziałem jednych z najlepszych tancerzy w kraju, już za nami. Ten spektakl warszawskiego Teatru Capitol 15 września zainaugurował I Ogólnopolski Festiwal Teatrów Prywatnych "Sztuka Plus Komercja".

Wyjście na scenę aktorów poprzedziło uroczyste powitanie i otwarcie imprezy przez dyrektora Festiwalu oraz Centrum Kultury i Sztuki - Mariusza Orzełowskiego. Następnie Rafał Maserak, Ewa Szabatin, Magdalena Soszyńska-Michno, Łukasz Czarnecki oraz Anna Bosak przenieśli zebranych w świat tańca, począwszy od lat 20. aż do współczesności. Niezliczona ilość układów choreograficznych w rożnych technikach zdolna była poruszyć zmysły oraz pobudzić uśpione emocje. Z czasem można było zatracić się w rzeczywistości, jaką stworzyli artyści na scenie.

Po zakończeniu spektaklu w foyer CKiS widzowie mogli wypić lampkę wina, jak również mieli niecodzienną okazję spotkać się z aktorami widowiska. Gościem specjalnym wydarzenia była aktorka filmowa i teatralna Krystyna Sienkiewicz, która zaszczyciła swoją obecnością, a także niebanalnym żartem siedlecką widownię w dniu inauguracji. Publiczność nie zawiodła. Frekwencja powyżej oczekiwań dyrektora i organizatorów tylko potwierdza, że mieszkańcy Siedlec łakną produkcji teatralnych na wysokim poziomie.

Festiwal potrwa do grudnia br. Do tego czasu siedlecka scena będzie gościła artystów z całej Polski, którzy spróbują nas przekonać, że sztuce i komercji razem "jest do twarzy".

Uwaga! Wejściówki na spektakle są do nabycia za jedyne 30 zł.


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund